17marzec2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Istne szaleństwo w Long Beach i kolejna wygrana Taylorów Wyróżniony
09 kwiecień 2017 Napisał 

Istne szaleństwo w Long Beach i kolejna wygrana Taylorów

W trzecim wyścigu sezonu WeatherTech SportsCar Championship trzeci raz wygrał Cadillac DPi i trzeci raz za kierownicą zmieniali się Ricky i Jordan Taylorowie, którzy w Long Beach wygrali trzeci raz z rzędu. Walka w GTLM rozstrzygnęła się na korzyść Corvette #4 po prawdopodobnie najwolniejszym manewrze wyprzedzania w historii serii.

Wśród prototypów na starcie zabrakło aut PC (w zamian dopuszczono po raz pierwszy klasę GTD), a także Rileya od VisitFlorida Racing, który został wycofany po wypadku w treningu. To jednak nie sprawiło, że nie było walki.

Bardzo szybko, bo po pierwszym okrążeniu problemy dotknęły Nissana DPi #22 i Eda Browna, który musiał się wycofać z rywalizacji po tym, jak zderzył się z Tonym Villanderem z Ferrari #62 Risi Competizione. W początkowej części wyścigu doszło do drobnej kolizji Mishy Goikhberga z Oreci #85 JDC-Miler Motorsports, jednak nie przełożyło się to na problemy potem.

Taylorowie spokojnie utrzymywali prowadzenie dzięki bardzo dobrej jeździe wśród aut GT, jednak pozostałe auta miały bardzo podobne tempo, przez co Wayne Taylor nie mógł być pewny kolejnej wygranej swoich synów. Najbliżej był Nissan DPi #2. Extreme Speed Motorsport wysłało Scotta Sharpa i Ryana Dalziela na dodatkowy pit stop, przez co wylądowali za liderami GTLM i GTD, ale i tak szybko wyprzedzili rywali i dotarli na 2 miejsce nie mogąc utrzymać tempa liderów, a także tak dobrze przebijać się przez stawkę.

Pierwsza piątka składała się z pięciu różnych aut. Trzecie miejsce zajęła Mazda #55 (#70 dojechała między autami GTD z okrążeniem straty), czwarte wspomniana wcześniej Oreca #85, a piąte Ligier #52 PR1/Mathiansen Motorsports.

Z walki o duże punkty skutecznie wyeliminowały się załogi Action Express Racing. Dane Cameron jechał na 30 minut przed końcem na 3 miejscu, jednak potężnie rozbił swojego Cadillaca #31. Auto #5 też miało problemy po tym, jak wypadek miał Christian Fittipaldi mający problemy z Mercedesem WeatherTech Racing, który dojechał z dwoma okrążeniami straty.

 

Auta GT w Long Beach potrafiły zaprowadzić totalny chaos na torze, a zwłaszcza w nawrocie. Wspomniany wypadek Villandera przyblokował Antonio Garcię w Corvette #3 i Dirka Mullera w Fordzie #66. Zwłaszcza Ford był poszkodowany, ponieważ musiał wycofywać się zza Ferrari.

Rok temu Porsche #912 bezpardonowo zaatakowało w samej końcówce w nawrocie liderujące Corvette #4, co dało zwycięstwo #911. W tym roku to właśnie #911 wprowadziło tam lekki chaos. Poszkodowanym był ponownie Dirk Muller, który chąc wrócić na linię jazdy wywołał mały korek oraz neutralizację.

Bardzo długo na prowadzeniu było BMW #24, jednak pod koniec drobne problemy techniczne wysłały załogę na 7 miejsce w klasie. To, kto wygra rozstrzygnęło się dzięki autom GTD.

Robert Alon w Lexusie #15 bardzo niefortunnie zaatakował w nawrocie na ostatnim okrążeniu Jeffa Segala w Acurze #86 od MSR. Zabrany został również Jens Klingmann z BMW #96 od Turner Motorsports. Tom Kimber-Smith z Ligiera #52 nie był w stanie ich ominąć, co sprawiło, że kolejne auta za nim też nie mogły przejechać. Wtedy dojechali liderzy GTLM - Garcia w Corvette #3, Tommy Milner z Corvette #4 i Ryan Briscoe z Forda #67. Garcia liczył, że wewnętrzna strona wyjazdu na prostą startową będzie wolna, co da mu wygraną. Tylko, że tam stały trzy auta GTD.

Kimber-Smith wreszcie odważył się ruszyć, co odkorkowało tor i pozwoliło Milnerowi na wyjście na prowadzenie. Ostatecznie Corvette #3 dojechało za Porsche #912 i BMW #25.

 

Kontakt z Fittipaldim nie przeszkodził Mercedesowi #50 dać drugie z rzędu zwycięstwo dla  modelu AMG GT3. Riley Motorsport wysłał auto jadące w barwach sponsora serii na wczesny pit stop, a oszczędzanie paliwa pozwoliło na koniec dojechać przed drugim Mercedesem zespołu, #33, dając tym samym pierwszy dublet dla niemieckiego auta debiutującego w WTSCC w tym roku. Na podium znalazło się jeszcze Ferrari #63 od Scuderia Corsa.

 

Ponownie WTSCC będzie w akcji za miesiąc. 9 maja na Circuit of The Americas spotkają się już wszystkie klasy.