17marzec2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Rebellion z PP w Sebring Wyróżniony
17 marzec 2017 Napisał 

Rebellion z PP w Sebring

Neel Jani zapewnił pole position dla Rebelliona #13 do jutrzejszego 12 Hours of Sebring.  Wśród aut GTLM pierwsze dwie pozycje zdobyły Fordy.

Jani wykonał najmniej okrążeń spośród wszystkich sklasyfikowanych aut P, jednak nie przeszkodziło to mu w wykonaniu rekordowego czasu. Dwa kolejne miejsca zajmą Cadillaków od Action Express Racing - kolejno #5 i #31. Christian Fittipaldi był na bardzo szybkim okrążeniu, które mogło dać mu wygranie kwalifikacji, jednak pod jego koniec zabrakło mu paliwa. Wszystkie czasy usunięto Nissanowi DPi #2, ponieważ mechanicy naprawiali to auto po opuszczeniu boksu. W aucie doszło do problemów z silnikiem. Drugie auto, #22, nie miało już takich problemów, a Brendon Hartley zrobił 5 czas - wolniejszy jedynie od wyżej wymienionych oraz Jose Guttiereza z Ligiera #52 PR1/Mathiansen Motorsports.

Walkę o prym w Prototype Challenge wiedli Gustavo Jacaman z #26 od BAR1 Motorsports ze zwycięzcą tegorocznego Rolex 24 at Daytona, Jamesem Frenchem z #38 Performance Tech Motorsports. Między ich czasami było jedynie 0,069 sekundy różnicy, a następne dwa auta straciły już grubo ponad 2 sekundy.

O ile rekordowe czasy wśród prototypów wynikały z ich nowej generacji, tak trudno wytłumaczyć tak duży skok w klasie GTLM, gdzie nowe auta zadebiutowały rok temu. Ryan Briscoe pojechał swoim Fordem #67 prawie o 2,5 sekundy szybciej, niż rok temu Bill Auberlan w swoim BMW kiedy zdobywał pole position. Drugi czas wykręcił Dirk Muller w Fordzie #66. Trzeci Ford, #68, wystartuje z szóstego miejsca w klasie, za dwoma Chevroletami Corvette (kolejno #4 i #3), które przedzieliło Porsche #912.

W najbardziej licznej klasie GTD pierwsze pole position zdobył Mercedes AMG GT3. Zapewnił je Tristan Vautier jadący w #75 Sun1 Energy Racing, a zarazem nowy rekordzista toru Sebring wśród aut GTD. Kolejny mocny występ w Stanach Zjednoczonych zalicza Land Motorsport, który dzięki Connorowi de Philippi, ruszy z drugiego miejsca w klasie.

Rywalizacja na terenie starego lotniska w Sebring ruszy o 15:40 czasu polskiego. Relację będzie można oglądać na stronach IMSA. Tradycyjne spotter guide'a przygotował Andy Blackmore, a dostępny jest on tutaj: http://www.spotterguides.com/portfolio/17_imsa/

PEŁNE WYNIKI WEDŁUG KLAS