17marzec2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Trzeci Ford w Sebring Wyróżniony
02 marzec 2017 Napisał 

Trzeci Ford w Sebring

Ford postanowił zwiększyć swoje szansę na wygranie trzech głównych wyścigów endurance dla aut GTE. W Twelve Hours of Sebring do całosezonowych aut 66 i 67 dołączy Ford GT #68.

Ford ma obecnie na swoim koncie wygrane w 24h Le Mans i w Rolex 24 at Daytona. Obie wygrane padły łupem załogi Dirka Mullera, Sebastiena Bourdaisa i Joeya Handa.

W centrali postanowiono jednak, że wygrana w Sebring też jest istotna, więc postanowiono, podobnie jak w dwóch wyżej wymienionych wyścigach, powiększyć regularny kontyngent z dwóch do, tym razem, trzech aut.

Ponownie w wyścigu WTSCC wystartują więc Stefan Mucke, Olivier Pla i Billy Johnson. Jak powiedział Dave Pericak z Ford Performance, chcielibyśmy wystawić 4 auta, tak jak w Daytonie, ale auta z WEC będą wtedy przygotowywane do Prologu na Monzy i pierwszego wyścigu w Silverstone.

W oświadczeniu prasowym wypowiedział się także Chip ganasii, którego zespół zajmuje się wystawianiem Fordów GT. Dla Ganassiego taki start jest korzystny dla całego zespołu, ponieważ ekipa z WTSCC i z WEC rzadko ma możliwość współpracy ze sobą, więc trzeba z korzystać z każdej szansy, która się nadarza, a sam fakt, że 12 Hours of Sebing jest znaczącym wyścigiem sprawa, że możliwość wystawienia kolejnego auta jest czymś specjalnym dla zespołu.