17marzec2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
United Autosport w Daytonie Wyróżniony
28 luty 2017 Napisał 

United Autosport w Daytonie

Niedawno opadły emocje po tegorocznym Rolex 24 at Daytona, a już znamy jeden zespół chętny do startu w 2018 roku. Do Daytona Beach zamierza wrócić United Autosport.

Zeszłoroczni mistrzowie LMP3 w European Le Mans Series, United Autosport, rozpoczęli w tym roku czternasto-miesięczną współpracę z Onorakiem, czego efektem jest start w ELMS w głównej klasie LMP2, start w 24 Hours of Le Mans z Ligierem JS P217. Na dodatek brytyjsko-amerykański zespół nowego szefa McLarena, Zaka Browna w przyszłym roku zamierza wystartować w Rolex 24 at Daytona.

Ostatni raz United Autosport startowało w Stanach w 2011. Wtedy zespół, w ramach współpracy z Michael Shank Racing, wystartował w Daytonie Rileyem-Fordem DP. Brown, Mark Patterson, Mark Blundell i Martin Brundle zajęli wtedy 4 miejsce.

United Autosport potwierdziło także pierwszego kierowcę. Będzie nim Will Oven, Amerykanin, który po startach w Pro Mazda dołączył do zespołu na tegoroczną kampanię. Będzie on jeździł z Hugo de Sadeleera oraz byłego kierowcę Audi w LMP1, Filipe Albuquerque.